W góry z psem

Zbliżające się wakacje to doskonała okazja, żeby spędzić więcej czasu ze swoim pupilem. Nawet jeśli w rodzinie czy wśród znajomych są osoby chętne do zaopiekowania się psem, warto pomyśleć o zabraniu naszego czworonożnego przyjaciela ze sobą. Jest coraz więcej miejsc, zarówno w Polsce, jak i zagranicą, w których możemy bezpiecznie i aktywnie spędzić z nim czas.

Wakacyjny wyjazd z psem nie jest trudny do zorganizowania. Jeśli tylko przygotujemy się odpowiednio, powinien być przyjemnością dla wszystkich uczestników wyprawy.

W ofercie Maxi Zoo znajdują się wszystkie niezbędne do wyjazdów z psem akcesoria i przysmaki. W sklepach Maxi Zoo możemy znaleźć wygodne transportery samochodowe, szelki, smycze, składane miski, a także różnego rodzaju środki wyciszające, które zmniejszą stres u naszego psiego podróżnika. Na zakupy koniecznie zabierzmy naszego czworonożnego przyjaciela – to pozwoli dobrać produkty do jego potrzeb, a pracownicy chętnie pomogą przy ich wyborze. Odpowiedni ekwipunek i dobry humor u wszystkich uczestników wycieczki to gwarancja doskonale spędzonego urlopu.

Do końca czerwca obowiązuje promocja minus 20% przy zakupie min. dwóch produktów marki Dogs Creek oraz wybranych produktów z kategorii: torby, akcesoria podróżnicze, kagańce, transportery, preparaty uspokajające i relaksujące podczas podróży. Promocje nie łączą się ze sobą. Oferta tylko w sklepach stacjonarnych. Szczegóły akcji na: www.maxizoo.pl/promocje-oferty/sklepy-stacjonarne/sklepach akcji na: www.maxizoo.pl/promocje-oferty/sklepy-stacjonarne/

Przed wyjazdem należy dokładnie sprawdzić, jakie są zasady dotyczące psów w miejscu, w które się wybieramy. Na przykład wiele plaż zakazuje ich wprowadzania, na szczęście jest też coraz więcej miejsc, w które bez problemu możemy wejść z naszym pupilem. Okazuje się, że interesującym rozwiązaniem może być wyjazd w góry – zagwarantuje nam i naszemu psu dużą dawkę aktywności na świeżym powietrzu.

Z psem w górach

Przy właściwym wyborze szlaku oraz odpowiednim ekwipunku dla psa taka wyprawa może stać się prawdziwą przyjemnością. Oczywiście, należy pamiętać o zasadach panujących w górach, a przede wszystkim o tym, że do większości parków narodowych z psami wchodzić nie wolno. Są jednak miejsca przyjazne naszym czworonogom, które jednocześnie zagwarantują nam odpowiednią dawkę emocji. Są to między innymi Karkonoski Park Narodowy, Park Narodowy Gór Stołowych, Ojcowski Park Narodowy i Magurski Park Narodowy. Należy pamiętać, że w każdym z tych parków obowiązuje bezwzględny nakaz prowadzenia psa na smyczy. W Tatrach pospacerujemy z psem wyłącznie Doliną Chochołowską i ścieżką pod Reglami.

Wędrówki górskimi szlakami to doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu, niezależnie od tego, czy będą odbywać się latem, czy zimą. Jednak zawsze trzeba być do nich odpowiednio przygotowanym i mieć świadomość, że mogą im towarzyszyć różnego rodzaju zagrożenia. Dlatego przed każdą wyprawą powinniśmy sprawdzić przebieg szlaku turystycznego i czas potrzebny na jego pokonanie, co jest szczególnie istotne, jeśli zabieramy ze sobą psa, musimy bowiem pamiętać o jego ograniczeniach fizycznych. Warto sprawdzić, gdzie znajdują się schroniska turystyczne oraz miejsca, w których możemy się schronić w przypadku załamania pogody. Telefon komórkowy powinien być w pełni naładowany, a lista kontaktów uzupełniona o telefony alarmowe GOPR – mówi Patryk Czermak, Przewodniczący Podkomisji Psów Ratowniczych GOPR.

Pies na wyciecze w górach to świetny pomysł, pod warunkiem jednak, że dobrze przygotujemy się do takiej wyprawy. Przede wszystkim nasz pupil powinien zostać wyposażony w wygodne szelki lub obrożę i odpowiednio dobraną smycz – zapewniającą z jednej strony pełną kontrolę nad zwierzęciem, z drugiej zaś strony – komfort naszemu pupilowi w trakcie wyprawy. Na każdy wyjazd powinniśmy zabierać książeczkę szczepień lub paszport – jeśli planujemy przekroczenie granicy. Należy również pamiętać o zapasie wody – zarówno dla siebie, jak i dla psa. Podobnie sprawa wygląda z przekąskami – je również powinniśmy ze sobą zabrać, w wersji zarówno dla ludzi, jak i dla swojego zwierzaka. Oczywiście zabieramy ze sobą również woreczki na odchody – przypomina Patryk Czermak.

Maxi Zoo od lat wspiera psy ratownicze GOPR. W 2020 roku, w ramach VI edycji akcji charytatywnej „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt”, udało się zebrać 120 000 zł na wsparcie Podkomisji Psów Ratowniczych Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, z czego 100 000 złotych to kwota zebrana przez klientów Maxi Zoo, którzy kupowali specjalne bransoletki, a 20 000 złotych przekazało Maxi Zoo. Przez ostatnie cztery lata udało się zebrać łącznie aż 411 000 złotych, które zostały przeznaczone na dalsze podnoszenie kwalifikacji czworonożnych bohaterów i zapewnieniu im codziennej opieki na jaką zasługują. Więcej o akcji można przeczytać na stronie: www.maxizoo.pl/wspolnie-dla-zwierzat/bransoletka/