Galeria Galena, przy wsparciu merytorycznym Fundacji Spectrum Liberi z Chorzowa organizuje II edycję eventu „Zrozumieć Autyzm”.

Event, który odbędzie się w Galerii Galena 23 kwietnia br. (sobota) w godzinach 13:00-18:00 ma na celu poszerzanie świadomości społecznej w zakresie autyzmu.

Tego dnia w Galerii Galena odbędą się:

  • Punkt konsultacyjny dla rodziców i opiekunów, realizowany przez terapeutów Fundacji. Opiekunowie będą mogli liczyć na profesjonalne doradztwo oraz rozwiewanie wątpliwości w obszarze rozwoju dziecka;
  • Strefa z zabawkami sensorycznymi, gdzie dzieci będą mogły sprawdzić swoją koordynację, rozwijać zdolności motoryczne, stymulować percepcję wzrokową i słuchową;
  • Warsztaty z elementami arteterapii, umożliwiające rozwój dziecka poprzez kreatywne spędzenie czasu na m.in. wykonaniu własnych puzzli, robieniu ozdobnego wazonu czy zabawy PlayMais. Uczestnicy akcji będą mieli okazję do symbolicznego przybicia 5-tki na znak solidarności z Autyzmem poprzez odbicie swojej dłoni na specjalnie przygotowanym arkuszu.

Przybliżona zostanie również tematyka mobilnej aplikacji ASDHELP – przyjaznej formy interaktywnej terapii, przeznaczonej dla dzieci w spektrum autyzmu, ich rodziców oraz dla terapeutów.

Przypominamy również, że od października 2021 roku w Galerii Galena wprowadzone zostały udogodnienia dla osób w spektrum autyzmu, polegające na wyciszeniu obiektu tj. brak emisji ogłoszeń, komunikatów głosowych i muzyki, zarówno na pasażu jak i parkingu podziemnym galerii każdego dnia w godzinach 9:00-10:00 oraz ograniczenie oświetlenia na pasażu. W związku z drugą edycją wydarzenia „Zrozumieć Autyzm” Galeria Galena wprowadza dodatkowe ciche godziny w każdy poniedziałek w godzinach 17:00 – 19:00.

W projekcie biorą również udział najemcy Galerii Galena, m.in. Triumph, H&M, Myjnia i salon auto detailingu Prestige Garage, Mobile Store, Diverse, Home&you, Thomas, Lodomania. Lokale te zostaną specjalnie oznaczone, jako miejsca komfortowe i przyjazne osobom w spektrum autyzmu.