To będzie wyjątkowy grudzień w kinach! Na widzów czekają świetne produkcje, a wśród nich najbardziej wyczekiwany film 2022 roku – „Avatar: Istota Wody”! Ponadto w repertuarze będzie można znaleźć: thriller „Dzika noc”, film obyczajowy „Śubuk”, film anime „Demon Slayer: Mugen Train”, „I Wanna Dance With Somebody” opowiadający o życiu Whitney Houston czy dramat „Fabelmanowie” w reżyserii Stevena Spielberga.

2 grudnia premierę ma sensacyjna produkcja „Dzika noc”, w której pewna, bogata rodzina zostaje zakładnikami w Wigilię. Jednak przestępcy nie są przygotowani na niespodziewanego bojownika. Święty Mikołaj jest na miejscu i ma zamiar pokazać, dlaczego Mikołaj nie będzie taki święty. Na wielkim ekranie widzowie zobaczą między innymi gwiazdę serialu „Stranger Things” Davida Harboura oraz zdobywcę nagrody Emmy- Johnego Leguizamo. Tego samego dnia do kin wejdzie polski film „Śubuk” – najnowsze dzieło producentów „Carte Blanche”, „Ostatniej Rodziny” i nominowanego do Oscara hitu „Boże Ciało”. Premierowa produkcja jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia młodej matki autystycznego chłopca, której wieloletni upór i walka z biurokracją oraz ludzką bezdusznością doprowadziły do istotnych zmian w polskim systemie edukacji. „Śubuk” to trafiająca prosto w serce, wypełniona emocjami, optymizmem i czułym humorem opowieść o kobiecej sile, radości życia, odmiennym postrzeganiu świata i ukrytym potencjale, który drzemie w każdym z nas. W roli głównej, po raz pierwszy w swojej karierze, występuje Małgorzata Gorol, aktorskie odkrycie ostatnich lat, znana m.in. z filmów „Twarz” Małgorzaty Szumowskiej i „Magnezja” Maćka Bochniaka. Wspierają ją – nagradzany na całym świecie za rolę w filmie „Ostatnia Rodzina” – Andrzej Seweryn i kilkukrotna laureatka Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł – Aleksandra Konieczna („Ostatnia Rodzina”, „Boże Ciało”).

Fani anime mogą szykować się na wizytę w kinie 9 grudnia z okazji premiery „Demon Slayer: Mugen Train”. Film opowiada historię Tanjirou – chłopaka, którego rodzina została zamordowana przez demony. Jedyną osobą, która przeżyła masakrę, jest jego młodsza siostra. Dziewczyna w wyniku ataku sama zmieniła się w demona. Misją Tanjirou staje się pokonanie demonów oraz przywrócenie człowieczeństwa siostrze. Pierwszy przedpremierowy pokaz filmu odbędzie się już 8 grudnia.

Natomiast już 16 grudnia na widzów w kinach będzie czekało prawdziwe widowisko! Do kin wejdzie „Avatar: Istota Wody” w reżyserii Jamesa Camerona!W filmie Pandorę znów napada wroga korporacja w poszukiwaniu cennych minerałów. Jack i Neytiri wraz z rodziną zmuszeni są opuścić wioskę i szukać pomocy u innych plemion zamieszkujących planetę. Ważnym elementem tej częścią opowieści będzie wodny świat. Na wielkim ekranie ponownie pojawi się Sam Worthington jako Jake Sully oraz Zoe Saldaña jako Neytiri. Sigourney Weaver zagra ich córkę, Kiri. Czarnym charakterem będzie zaś Stephen Lang, który drugi raz wcieli się w postać pułkownika Milesa Quaritcha. W filmie Kate Winslet (Ronal), Cliff Curtis (Tonowari), Bailey Bass (Reya) i Duane Evans Jr’s (Rotxo) wcielą się w Na’vi należących do wodnego klanu Metkayina. Role dzieci Jake’a i Neytiri zagrają: Jamie Flatters (Neteyam), Britain Dalton (Lo’ak), Trinity Bliss (Tuktirey) i Jack Champion (Miles Socorro aka Spider).

Tydzień później, 23 grudnia premierę ma film „I Wanna Dance With Somebody” o Whitney Houston – ikonie współczesnej muzyki (6 nagród Grammy, ponad 200 mln sprzedanych płyt) . Autorem scenariusza jest Anthony McCarten („Bohemian Rhapsody”, „Czas mroku”). Główną bohaterkę zagra Noami Ackie. Tego samego dnia osoby o mocnych nerwach będą mogły zobaczyć w kinach horror „Terrifier 2. Masakra świąteczna”. Maniakalny klaun powróci, aby terroryzować nastolatkę i jej młodszego brata w noc Halloween.

W ostatni piątek 2022 roku premierę mają „Fabelmanowie” – najbardziej osobisty film jednego z największych mistrzów kina, zdobywcy trzech Oscarów Stevena Spielberga. Reżyser wraca do czasów swojego dzieciństwa, by opowiedzieć o dorastaniu Sammy’ego Fabelmana, wrażliwego nastolatka, wielkiego miłośnika kina i poczatkującego filmowca. Sammy przypadkiem poznaje dramatyczną rodzinną tajemnicę i odkrywa przy okazji, że kino w niezwykły sposób pomaga nam odkrywać prawdę o naszych bliskich i o nas samych. Film „Fabelmanowie” będzie można zobaczyć w wybranych kinach sieci Multikino przedpremierowo 10 i 11 grudnia.

Również 30 grudnia do kin wejdzie francuska komedia „Pan zabawka” o przyjaźni, zabawie i prawdziwej radości, które są silniejsze i ważniejsze od wszystkich pieniędzy tego świata – nawet jeżeli ma się do czynienia z najbardziej rozkapryszonym synem miliardera! Gwiazdy hitów: „Amelia”, „Asterix i Obelix: Misja Kleopatra” i „Asterix na Olimpiadzie” (Jamel Debbouze) oraz produkcji: „Poznajmy się jeszcze raz” (Daniel Auteuil), „Spódnice w górę!” (Alice Belaïdi) a także „Skarb Mikołajka” (Simon Faliu) w zwariowanym filmie twórcy „Lucky Lucke’a” – Jamesa Hutha.

Szczegółowy repertuar oraz więcej informacji na temat filmów znajduje się na stronie www.multikino.pl. Zachęcamy również do słuchania podcastu „Do zobaczenia w Multikinie” https://open.spotify.com/show/2BVhWOgIaQP3PkCSDWfwTc, w którym w cyklu „Kanapa Knapa w Multikinie” są dostępne rozmowy z odtwórcami głównych ról w filmach, które można oglądać w Multikinie.

Bilety na premierowe i przedpremierowe seanse można nabyć w kasie kin sieci Multikino, na stronie www.multikino.pl oraz przez aplikację mobilną.