Święto Kino powraca do Multikina!

Po trzyletniej przerwie Święto Kina wraca na mapę filmowych wydarzeń. Już 30 października we wszystkich kinach sieci Multikino filmy będzie można oglądać z biletem za 10 zł, a kupując dowolny zestaw Dla Dwojga klienci otrzymają butelkę FuzeTea 0,5 gratis.

Święto Kina to ogólnopolska akcja, w której udział biorą największe sieci kin, a także minipleksy oraz kina jednosalowe. Jej ideą jest upowszechnianie sztuki filmowej, szerzenie kinematografii, a przede wszystkim promowanie kina jako rozrywki dostępnej dla wszystkich. To niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć premierowe filmy i bieżący repertuar na dużym ekranie. Tego dnia można nadrobić kinowe zaległości za jedyne 10 złotych (plus opłata serwisowa w przypadku zakupu online).

Ostatnia niedziela października będzie Świętem Kina, ale też świętem widzów, którzy będą mogli zatracić się w niezwykłych filmowych opowieściach i odciąć od rzeczywistości na kilka godzin. Przy szalejących wszędzie cenach branża kinowa wychodzi naprzeciw widzom obniżając koszt wyjścia do kina, by mogli zobaczyć wybrany film i skorzystać z rozrywki na najwyższym poziomie za symboliczną opłatą. Repertuar na ten dzień jest tak różnorodny – od komedii romantycznych, przez kino akcji i familijne, po horrory i filmy biograficzne, zarówno rodzime obrazy, jak i światowej sławy produkcje, że każdy znajdzie coś dla siebie. W wybranych Multikinach będzie można nadrobić filmowe zaległości i zobaczyć tegoroczne hity „Top Gun: Maverick” i „Minionki: wejście Gru” lub zobaczyć przedpremierowo film „Chrzciny”, który wejdzie do kin 18 listopada br.

30 października br., podczas Święta Kina, kupując w Multikinie dowolny zestaw Dla Dwojga widzowie otrzymają butelkę FuzeTea 0,5 gratis (akcja będzie trwała do wyczerpania zapasów).

W Święto Kina w repertuarze Multikina znajdą się m.in.:

  • „Black Adam” (premiera 21.10.2022). Prawie 5000 lat po otrzymaniu olbrzymich mocy starożytnych bogów i prawie równoczesnym uwięzieniu Black Adam (Johnson) zostaje uwolniony z ziemskiego grobowca. Teraz jest gotów wymierzyć współczesnemu światu osobliwie pojmowaną sprawiedliwość…
  • „Bejbis” (premiera 21.10.2022). Ada i Mikołaj od kilkunastu lat są szczęśliwym małżeństwem. Są rodzicami nad wiek rozgarniętej i czasami bezczelnej piętnastolatki, mają grono bardziej lub mniej wiernych przyjaciół. Słowem polska klasa średnia w średnim wieku. Tę z trudem budowaną i utrzymywaną szczęśliwą konstrukcją poważnie zachwieje nowy członek rodziny. Na skutek wydarzeń pewnej mocno zakrapianej imprezowej nocy, na świat przyjdzie Janek, cudowny, ale zupełnie nieplanowany dar od losu, tzw. wpadka.
  • „Ania” (premiera 07.10.2022). Inspirująca historia Anny Przybylskiej – odważnej, kochającej życie i spełniającej marzenia dziewczyny z Gdyni. Dziewczyny o twarzy anioła i charakterystycznym głosie, znanej m.in. z roli Marylki z serialu „Złotopolscy” oraz filmów: „Ciemna Strona Wenus”, „Kariera Nikosia Dyzmy”, „Sęp” czy „Bilet na księżyc”. Ania mama, partnerka, przyjaciółka, aktorka, modelka, spełniona w każdej z tych ról. W filmie usłyszymy jej zaraźliwy śmiech, sama opowie czym był dla niej sukces, piękno i sens życia. Rodzina wspomni o tym jaka była poza kamerami i jaką była mamą. Współpracownicy opowiedzą o jej pracy na planie i karierze zawodowej, przyjaciele natomiast o tym jak ich zaskakiwała i z jakimi wspomnieniami ich zostawiła, gdy odeszła w 2014 roku.
  • „Johnny” (premiera 23.09.2022). Patryk włamuje się do domku w małym mieście. Wyrok sądu nakazuje mu prace społeczne w puckim hospicjum, gdzie poznaje niezwykłego ks. Jana Kaczkowskiego. Duchowny angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc śmiertelnie chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii. A czyni to z hurtową ilością humoru, czym zyskuje ogromną popularność. Niedługo później Jan sam staje się pacjentem swojego hospicjum. Patryk zostaje postawiony w sytuacji, która zmieni całe jego życie.
  • „Kopciuszek i kamień życia” (premiera 21.10.2022). Kopciuszek wraz z początkującą czarodziejką i dwiema rozgadanymi myszami stawia sobie za punkt honoru, aby odczarować zamienionego w gryzonia księcia Alexa. Niestety żadne magiczne zaklęcia nie chcą odwrócić złego uroku, więc jedynym sposobem na przywrócenie ukochanemu ludzkiej formy jest odnalezienie legendarnego Kamienia Życia. Przyjaciele udają się na pełną przygód, cudów i niebezpieczeństw wyprawę do dalekich krain. Spotkają na swojej drodze zaczarowaną chmurę, chodzące drzewa, gadatliwego dżina, utalentowaną kulinarnie kotkę, pozornie niebezpiecznego niedźwiedzia, a także mieszkającą w wielkim pałacu Królową Lasu. Wszystko wskazuje jednak na to, że będący ostatnią nadzieją Kamień Życia znajduje się w złych rękach. Ukradła go bowiem mieszkająca na odludziu Królowa Pustyni, która za jego sprawą pragnie zostać najpotężniejszą czarodziejką na świecie. Czy przyjaźń Kopciuszka i jej przyjaciół okaże się na tyle silna, aby wytrwać do samego końca tej niesamowitej przygody? Jeżeli jest to uczucie szczere i prawdziwe, to nie straszne mu nawet największe czary tego świata!

Więcej informacji i lista kina na: www.swietokina.com

Szczegółowy repertuar kin sieci Multikino jest dostępny na stronie www.multikino.pl i w aplikacji mobilnej.

Od 28 do 30 października na widzów w Multikinie czekają nie tylko najlepsze filmowe premiery, ale również weekend z Coca Cola! Klienci kupując duży zestaw z Coca Colą odbiorą bilet na dowolny film z listopadowego repertuaru!

W weekend od 28 do 30 października w kinach sieci Multikino premierowo można będzie zobaczyć polską komedię „Bejbis” z Martą Żmudą Trzebiatowską i  Grzegorzem Małeckim w rolach głównych oraz produkcję DC „Black Adam” oraz trzy horrory: „Egzorcyzmy siostry Ann”, „Halloween. Finał” oraz „Goście”. Ponadto w repertuarze nadal można znaleźć „Johnnego” o ks. Kaczkowskim i film dokumentalny „Ania” o Annie Przybylskiej. Widzowie, którzy między 28 a 30 października br. wybiorą się do Multikina mogą skorzystać z weekendu z Coca Cola! Klienci kupujący duży zestaw z Coca Colą otrzymają voucher, który od 1 do 30 listopada br. będą mogli wymienić na bilet na dowolny film z repertuaru sieci Multikino.  Jakie filmy w listopadzie będzie można zobaczyć w Multikinie? W premierowym repertuarze znajdą się między innymi: komedia „Listy do M. 5”, film anime „One Piece Film: Red”, najnowsza produkcja Marvela „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu”, dwa polskie filmy „Chrzciny” i „Nie cudzołóż i nie kradnij” oraz animacja Disney’a „Dziwny świat”. 

Bilet nabyty między 28 a 30 października br. nie będzie podlegał wymianie na wydarzenia specjalne. Regulamin akcji oraz szczegółowy repertuar są dostępne na stronie www.multikino.pl i w aplikacji mobilnej.