Świąteczny tydzień w Multikinie!

Przed widzami wspaniały tydzień w kinach sieci Multikino! Już teraz w repertuarze znajdą niezwykłe widowisko „Avatar: Istota Wody”, 23 grudnia premierę mają „Whitney Houston: I Wanna Dance With Somebody” oraz „Terrifier 2. Masakra świąteczna”, a od 25 grudnia przez cały tydzień w wybranych kinach będzie można zobaczyć przedpremierowo animację „Kot w butach. Ostatnie życzenie” oraz filmy: „W trójkącie”, „Pan Zabawka” i „Fabelmanowie”.

Od 16 grudnia widzowie mogą oglądać w kinach niezwykłe widowisko „Avatar: Istota Wody” w reżyserii Jamesa Camerona. Natomiast 23 grudnia do kin wejdzie film „Whitney Houston: I Wanna Dance With Somebody” opowiadający o życiu ikony współczesnej muzyki (6 nagród Grammy, ponad 200 mln sprzedanych płyt). Produkcja ta jest portretem wielowymiarowej kobiety. Od chórzystki z New Jersey do jednej z najlepiej sprzedających się i najczęściej nagradzanych artystek wszechczasów, widzowie zostają zabrani w inspirującą, przejmującą i pełną emocji podróż przez wyjątkowe życie i karierę Houston, z zapierającymi dech w piersiach występami i ścieżką dźwiękową zawierającą najbardziej ukochane przeboje. Również w najbliższy piątek premierę ma horror „Terrifier 2. Masakra świąteczna”, w którym seryjny morderca w przebraniu klauna komponuje ze swoich morderstw symfonię bólu i okrucieństwa jakiej kino jeszcze nie widziało. Wszyscy myśleli, że seryjny morderca Art the Clown zginął, a świat stałsię bezpieczniejszy. Niestety tajemnicza mroczna siła daje mu drugie życie, a on powraca z zaświatów, by siać przerażenie, cierpienie i śmierć. Na ofiary swej potwornej zabawy Art wybiera nastoletnie rodzeństwo Siennę i Jonathana. Kierowany demonicznymi podszeptami tajemniczej istoty, a może własnej chorej psychiki, Art z precyzją szalonego artysty wprowadza w życie swój potworny plan. Podczas gdy granice między koszmarnym snem, a jawą coraz bardziej się zacierają, a kolejne ofiary giną w mękach, Sienna i Jonathan odkrywają rodzinną tajemnicę, która może okazać się dla nich jedyną szansą na przetrwanie.

25 i 26 grudnia w wybranych kinach sieci Multikino odbędą się przedpremierowe pokazy filmów „Fabelmanowie” i „W Trójkącie”. „Fabelmanowie” – najbardziej osobisty film jednego z największych mistrzów kina, zdobywcy trzech Oscarów Stevena Spielberga. Reżyser wraca do czasów swojego dzieciństwa, by opowiedzieć o dorastaniu Sammy’ego Fabelmana, wrażliwego nastolatka, wielkiego miłośnika kina i poczatkującego filmowca. Sammy przypadkiem poznaje dramatyczną rodzinną tajemnicę i odkrywa przy okazji, że kino w niezwykły sposób pomaga nam odkrywać prawdę o naszych bliskich i o nas samych. Film „Fabelmanowie” wejdzie do kin 30 grudnia.

Natomiast „W trójkącie” to szalona komedia, której akcja rozgrywa się na luksusowym jachcie, pośród najbogatszych ludzi świata. Ocean szampana, morze pieniędzy i kapitan, który zawsze płynie pod prąd (brawurowy występ Woody’ego Harrelsona!) – tak zaczyna się rejs na miarę naszych czasów. Statkiem podróżuje para modeli-celebrytów, Carl (Harris Dickinson) i Yaya (Charlbi Dean), ale ich wycieczka szybko przestaje nadawać się na Instagram. Nagły sztorm – a raczej kałszkwał – sprawia, że owoce morza wracają tam, skąd przyszły, i demoluje jacht, a wraz z nim rozsadza całą społeczną hierarchię. Wywołujący salwy śmiechu film Rubena Östlunda („Turysta”, „The Square”), jednego z najlepszych europejskich reżyserów, to bezlitosna satyra na bogatych, a także kapitalna metafora naszych czasów. Wszyscy płyniemy statkiem, który już dawno obrał kurs na katastrofę. Uratuje nas tylko śmiech! „W trójkącie” będzie miał premierę 6 stycznia 2023 r.

Od 25 do 29 grudnia przedpremierowo będzie można zobaczyć francuską komedię „Pan Zabawka”, która ma premierę 30 grudnia. To filmo przyjaźni, zabawie i prawdziwej radości, które są silniejsze i ważniejsze od wszystkich pieniędzy tego świata – nawet jeżeli ma się do czynienia z najbardziej rozkapryszonym synem miliardera! Gwiazdy hitów: „Amelia”, „Asterix i Obelix: Misja Kleopatra” i „Asterix na Olimpiadzie” (Jamel Debbouze) oraz produkcji: „Poznajmy się jeszcze raz” (Daniel Auteuil), „Spódnice w górę!” (Alice Belaïdi) a także „Skarb Mikołajka” (Simon Faliu) w zwariowanym filmie twórcy „Lucky Lucke’a” – Jamesa Hutha.

Ponadto od 25 grudnia br. do 1 stycznia 2023 roku w wybranych kinach sieci Multikino będzie można oglądać przedpremierowo animację „Kot w butach. Ostatnie życzenie” – sequel nominowanej do Oscara® w 2011 roku animacji „Kot w Butach”. W filmie Kot w Butach odkryje, że jest pasjonatem przygód. Wykorzystał już wszystkie swoje osiem z dziewięciu istnień. Postanawia wyruszyć w podróż, aby znaleźć mityczne „Ostatnie Życzenie” i przywrócić swoje dziewięć żyć.

Szczegółowy repertuar znajduje się na stronie www.multikino.pl.