„Babel” Rebecca F. Kuang

Autorka bestsellerowych „Wojen makowych” powraca, tym razem przenosząc nas do ponurej XIX-wiecznej Wielkiej Brytanii.

Oksford, rok 1828. Osierocony przez szalejącą niegdyś cholerę Robin Swift po latach intensywnej edukacji z języków obcych trafia do prestiżowego Królewskiego Instytutu Tłumaczeń Uniwersytetu Oksfordzkiego. Miejsce to uznawane jest za najważniejszą na świecie jednostkę tłumaczeniową oraz… centrum magii.

Tytuł ten bierze udział w promocji „druga książka -50%”.

„Bez hamulców. Ostatnia prosta” Aleksandra Pakuła

Jeszcze do wczoraj Karolina chciała pozbyć się łatki perfekcjonistki i powściągliwej 40-latki, której pewnych rzeczy nie wypada robić, i… zacząć żyć. Jeszcze do wczoraj chciała zagłuszyć rozum i dać szansę sercu, przestać odkładać siebie na jutro i kochać Nickiego. Jednak dziś wszystko się zmieniło. Na horyzoncie pojawił się były mąż, a media obiegła informacja o tragicznym wypadku. Jutro? To pustka. Tym bardziej ich wspólne jutro.

Poznaj zakończenie tej niezwykle namiętnej historii miłości, która według wielu nie miała prawa się udać.

„Bez hamulców. Ostatnia prosta” bierze udział w promocji „druga książka -50%”.

„Córka z Włoch” Soraya Lane

Słoneczne Włochy tuż po zakończeniu II wojny światowej. To właśnie wtedy ma miejsce płomienny romans Estee i Felixa. Kiedy ten prosi kobietę o rękę, Estee jednak odmawia. Jak mówi mu na odchodne: Chcę, żebyś oświadczył mi się dopiero wtedy, kiedy będziesz naprawdę wolny.

„Córka z Włoch” to pierwsza z zaplanowanych 8 części nowej serii Sorai Lane. Chwytająca za serce opowieść o wielkiej miłości i jeszcze większym bogactwie, podążaniem za głosem serca oraz odkrywaniu własnej tożsamości.

Powieść Sorayi Lane kupicie w Księgarni Świat Książki. Ten tytuł dostępny jest w promocji „druga książka -50%”.

„Cudowne lata” Valerie Perrin

Adrien Bobin, Étienne Beaulieu i Nina Beau to uczniowie jednej klasy w szkole podstawowej. Początkowo łączy ich tylko ta sama litera nazwisk, wybrzmiewających po kolei za każdym razem, gdy nauczycielka czyta ich imię. Z czasem jednak stają się sobie coraz bliżsi, a ich przyjaźń rozkwita. Stan ten trwa przez wiele lat. Trójka przyjaciół postanawia bowiem za wszelką cenę wspierać się w ich wspólnym marzeniu o przeprowadzce do Paryża i oddaniu się muzyce.

„Cudowne lata” bierze udział w promocji „druga książka -50%”.

„Dzień nastania nocy. Część 1” Samantha Shannon

Tunuva Melim, siostra Zakonu, przez pięćdziesiąt lat przygotowywała się do walki z wyrmami – ale od czasu pokonania Bezimiennego na świecie nie pojawił się żaden z nich. Młode pokolenie zaczyna kwestionować zasadność istnienia Zakonu. Smoki Wschodu od wieków trwają w uśpieniu. Dumai zamieszkuje na Seiiki w górskiej świątyni, której wierni usiłują zbudzić bogów z Długiego Snu – jednak ktoś z przeszłości jej matki zmierza jej na spotkanie.

„Dzień nastania nocy” to epicka opowieść rozgrywająca się w świecie „Zakonu Drzewa Pomarańczy”.

„Klucz Sary” Tatiana de Rosnay

Miała na imię Sara i tylko dziesięć lat, kiedy pewnej lipcowej nocy 1942 roku została brutalnie wyrwana ze snu i zabrana z rodzicami z domu. Myślała, że uda jej się szybko wrócić, ukryła więc małego braciszka w tajnym schowku za ścianą. Tymczasem tak jak tysiące innych Żydów została wywieziona na paryski stadion kolarski Vel d’Hiv.

Kiedy ponad pięćdziesiąt lat później amerykańska dziennikarka Julia Jarmond pisze o tych strasznych czasach, wciąż widzi przed oczami małą Sarę i jej braciszka. Wbrew wszystkiemu decyduje się wyjaśnić, co naprawdę zdarzyło się w Paryżu tej tragicznej lipcowej nocy. Lecz nie zdaje sobie sprawy, że te poszukiwania mogą kosztować ją znacznie więcej, niż przypuszcza, i na zawsze zmienić jej życie.

Ten tytuł dostępny jest w promocji „druga książka -50%”.

„Ognisty Medalion”  Carla Montenero

Ana García-Brest, historyczka sztuki, otrzymuje wiadomość od Martina Lohsego, mężczyzny, którego poznała w trakcie poszukiwania obrazu „Astrolog” przypisywanego Giorgionemu. Zamordowano włoskiego magnata i w niebezpieczeństwie znalazł się skarb o wielkiej mocy: medalion Hirama, magiczna relikwia, która należała do architekta Świątyni Salomona. Nikt nie wie, gdzie się teraz znajduje, i Martin potrzebuje pomocy Any, aby go odnaleźć.

„Przędza. W poszukiwaniu wewnętrznej wolności” Natalia de Barbaro

W rozmowach z przyjaciółkami, w historiach uczestniczek prowadzonych przez autorkę warsztatów, w listach od czytelniczek „Czułej Przewodniczki” wciąż wraca wątek życia w uwikłaniu, życia nie swoim życiem. To wywołuje poczucie wielkiej straty, jakiegoś kompletnego bezsensu. Potem budzi się oburzenie. I – wreszcie – nadzieja, że można się spotkać i że to spotkanie będzie ważne. Spotkanie prowadzące do wyprawy w poszukiwaniu wewnętrznej wolności – nie takiej wolności, którą ktoś miałby wręczyć, ale tej, którą można znaleźć w swoim środku.

„Spisek, czyli kto nam wszczepia czipy i inne popie***one teorie” Tom Phillips, Jonn Elledge

Z pasją prawdziwych badaczy, autorzy dekonstruują kolejne teorie spiskowe, wyjaśniając ich genezę oraz to, co zadecydowało o tym, że stały się viralem.

„Spisek…” możesz śmiało potraktować jako swoisty podręcznik odróżniania prawdziwych informacji od wyssanego z palca szumu informacyjnego. Sięgnij po nią już teraz i – jak przekonują czytelników Philips i Eledge – „uniknij wpadnięcia do króliczej nory”.

„Spisek, czyli kto nam wszczepia czipy i inne popie***one teorie” bierze udział w promocji „druga książka -50%”.

„Zaklinacz” Donato Carrisi

Na czele zespołu dochodzeniowego, do którego należy młoda policjantka Mila Vasquez, stoi profiler, doktor Goran Gavila, ekspert w odnajdywaniu zaginionych dzieci. Oboje zdają sobie sprawę, że przyjdzie im się zmierzyć z sadystycznym mordercą, który podsuwa tropy prowadzące do sprawców kolejnych zbrodni – tak zwanych porządnych obywateli.

Mila i Goran nie mają jednak pojęcia, jak perfidna jest gra, którą prowadzi tajemniczy przeciwnik. I nie wiedzą, że w tej grze również im została przypisana określona rola.

„Zaklinacz” bierze udział w promocji „druga książka -50%”.

-50% na drugą książkę

Bierzesz dwie, a za jedną płacisz tylko połowę ceny. To stała promocja w Księgarni Świat Książki Znajdziecie w niej nowości i bestsellery z niemal każdego rodzaju literatury!