Multikino rozwija podcast! Pierwszym gościem cyklu „Kanapa Knapa w Multikinie” będzie Borys Szyc.

Multikino rozpoczyna nowy cykl w swoim autorskim podcaście, w którym to Łukasz Knap będzie prowadzącym wywiady z polskimi twórcami filmowymi, aktorami i aktorkami. 2 września, w odcinku inaugurującym „Kanapę Knapa w Multikinie” gościem będzie Borys Szyc, którego widzowie zobaczą na kinowym ekranie w filmie „Kryptonim Polska”.

Podcast „Do zobaczenia w Multikinie” ma już 14 odcinków, a w nim  Piotr Olczyk i Monika Sterkowiec dyskutują o najważniejszych premierach filmowych. Merytoryka, dynamizm i humor są już znakiem rozpoznawczym tych rozmów. 2 września w podcaście zadebiutuje cykl „Kanapa Knapa w Multikinie” realizowana we współpracy z Łukaszem Knapem – dziennikarzem i krytykiem filmowym znanym z autorskiego wideopodcastu na YouTube „Kanapa Knapa”. Na tytułowej kanapie prowadzi on pogłębione rozmowy z gośćmi, najczęściej osobami ze świata kultury, a w szczególności filmu. Na jego kanapie gościli m.in. Jan Komasa, Agnieszka Holland, Jagoda Szelc, Piotr Domalewski, Robert Bolesto, Michał Oleszczyk, Natasza Parzymies, Bartosz Bielenia i Marta Lempart. Za rozwój podcastu odpowiada Aleksandra Siedlecka, Digital Marketing Coodinator w Multikinie.

Cieszymy się, że nasz podcast będziemy rozwijali z doświadczonym krytykiem filmowym, który na swojej kanapie gości wspaniałych twórców i był nominowany do najważniejszych nagród za krytykę filmową (w tym do nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w 2021 r.). Mamy nadzieję, że we współpracy z Łukaszem Knapem stworzymy ciekawy cykl wywiadów z polskimi twórcami filmowymi, aktorami i aktorkami, który będzie uzupełnieniem dyskusji o filmach. – dodaje Aleksandra Siedlecka, Digital Marketing Coodinator w Multikinie.

Pierwszy odcinek cyklu „Kanapa Knapa w Multikinie” będzie miał premierę 2 września. Łukasz Knap zaprosił do rozmowy Borysa Szyca, którego można będzie zobaczyć w premierowej produkcji „Kryptonim Polska”. W filmie aktor wciela się w Romana – szefa grupy narodowców. Na planie filmowym spotkał się między innymi z Maciejem Musiałowskim, Magdaleną Maścianicą, Antonim Królikowskim i Cezarym Pazurą, a o ich współpracy więcej można będzie usłyszeć już w piątek. Kolejnym gościem Łukasza Knapa będzie Piotr Trojan, którego od 23 września można będzie zobaczyć w filmie „Johnny”.

Cieszę się, że w Multikinie znalazło się miejsce dla mojej kanapy. Założeniem naszego cyklu jest przekonanie, że każdy wartościowy film zasługuje na pogłębioną rozmowę. Polskie kino jest obecnie jedną z najprężniej rozwijających się europejskich kinematografii. Nasi filmowcy potrafią opowiadać o rzeczywistości barwnie, z polotem i bez kompleksów. I właśnie takich twórców i twórczynie chcę gościć w cyklu „Kanapa Knapa w Multikinie”- mówi Łukasz Knap

Wywiady dostępne będą w podcaście „Do zobaczenia w Multikinie” na platformie Spotify (https://open.spotify.com/show/2BVhWOgIaQP3PkCSDWfwTc?si=9a395a6502b64fe6) oraz w Google Podcasts i będą prezentowane co dwa tygodnie.