W Galerii Galena, przy współpracy z Salonem Auto Detailingu i Myjnią Prestige Garage, pojawił się wyjątkowy samochód w stanie kolekcjonerskim – FSO Warszawa z 1962 roku.

Niniejszy samochód został częściowo odnowiony właśnie przez Prestige Garage, który kompleksowo zadbał o jego wnętrze, karoserię zabezpieczył powłokami ceramicznymi i nadał połysk elementom chromowanym.

Samochód został wyeksponowany na pasażu przy wejściu głównym do Galerii, a jego ekspozycja potrwa do 8 października br.

Poniżej parę informacji technicznych nt. samochodu:

Przebieg: 560 km (po remoncie silnika)
Silnik: S-21 czterocylindrowy, czterosuwowy, górnozaworowy S21
Pojemność skokowa: 2120 cm3
Moc: 70 KM
Spalanie: 14l/100 km

Właścicielowi Warszawy, udało się ją nabyć w Poroninie. Sprzedawał ją pierwszy i jedyny właściciel. Na pierwszy rzut oka stan tego klasyka był nad wyraz dobry, jednak po rozbiórce okazało się, że wymaga on solidnej renowacji, mimo że już wcześniej był jej poddawany. W latach 2018-2020 auto rozebrano do najmniejszej śrubki, wypiaskowano, zabezpieczono, pomalowano i złożono w jedną (piękną) całość. Po kilku latach prac lakierniczych i mechanicznych przyszedł czas na zadbanie o wygląd tego motoryzacyjnego cacka. Dziś samochód posiada olbrzymią wartość sentymentalną. Mimo iż inwestycja w jego renowację i zabezpieczenie pochłonęła ogromne koszty, jedynie kwestią czasu pozostaje fakt, kiedy owa inwestycja się zwróci.