Nie ma jeszcze wakacji, ale w kinach już w maju zrobi się naprawdę gorąco!  W sieci Multikino będzie można zobaczyć między innymi: „Kaskadera”, „Królestwo planety małp”, „Furiosa. Saga Mad Max” oraz „Istoty fantastyczne” i „Garfielda”. Szczegółowy repertuar jest dostępny na stronie www.multikino.pl.

We wszystkich kinach sieci Multikino od 1 maja będzie można oglądać przedpremierowo film „Kaskader”. Bohater filmu, Colt (nominowany do Oscara®, Ryan Gosling) jest kaskaderem i jak każdy w tym zawodzie, zdarza się, że zostanie wysadzony w powietrze, że zostanie postrzelony i wyrzucony przez okno oraz zrzucony z wysokości, a wszystko to dla naszej rozrywki. Teraz, po prawie kończącym karierę wypadku, nasz bohater musi odnaleźć zaginioną gwiazdę filmową, rozwiązać spisek i spróbować odzyskać miłość swojego życia, wciąż wykonując swoją codzienną pracę. Co może się wydarzyć? Już w piątek widzowie mogą zobaczyć w kinach.

10 maja premierę ma „Królestwo planety małp”. W świecie zdominowanym przez żyjące w harmonii małpy ludzie zostali zepchnięci na margines. Gdy nowy przywódca małp buduje swoje imperium, młody samiec wyrusza w niezwykle trudną podróż, która zmieni jego dotychczasowe wyobrażenie o przeszłości, a nowe decyzje wpłyną na przyszłość zarówno małp, jak i ludzi. Tydzień później, od 17 maja do kin wejdzie horror „Tarot. Karta śmierci”, który opowiada o grupie przyjaciół, którzy naruszają świętą zasadę Tarota, aby nigdy nie używać cudzych kart. Nieświadomie uwalniają zło uwięzione w przeklętych kartach. Jeden po drugim stają twarzą w twarz z przeznaczeniem i zaczynają wyścig przed przyszłością przepowiedzianą w kartach.

Natomiast 24 maja premierę ma „Furiosa: Saga Mad Max”. Anya Taylor-Joy i Chris Hemsworth są odtwórcami głównych ról w Furiosie, dziele nagrodzonego Oscarem genialnego George’a Millera. Jest to wyczekiwany powrót do kultowego dystopijnego świata, stworzonego przez niego ponad 30 lat temu w filmach z serii Mad Max. Miller prezentuje teraz następną odsłonę cyklu, oryginalną i samoistną przygodę, ukazującą początki nieustraszonej postaci z nagrodzonego kilkoma Oscarami przeboju „Mad Max: Na drodze gniewu”.

Pod koniec miesiąca – 31 maja – widzowie będą mogli się wybrać na „Jedno życie” z dwukrotnym zdobywcą Oscara Anthonym Hopkinsem w roli sir Nicholas Winton, który tuż przed wojną ocalił ponad 600 dzieci z rąk hitlerowców. Jego historia ujrzała światło dzienne dopiero po 50 latach i wzruszyła miliony ludzi na całym świecie. Również 31 maja do kin wejdzie film anime „HAIHYU!! The Dumpster Battle”. Hinata Shoyo jest chłopcem, który dołącza do klubu siatkówki w szkole Karasuno High. Hinata ma wielki sportowy talent i jego drużyna odnosi sukcesy.

W maju w kinach sieci Multikino widzowie znajdą wiele produkcji familijnych. 10 maja premierę ma animacja familijna „Ucieczka ze zwierzowersum”, a pierwsze pokazy przedpremierowe odbędą się już 3, 4 i 5 maja. 17 maja do kin wejdzie film familijny „Istoty fantastyczne”. To historia dziewczynki, która odkrywa, że może zobaczyć wyimaginowanych przyjaciół wszystkich, których zna. Co robi z tą supermocą? Wyruszy w magiczną przygodę, aby połączyć zapomniane Istoty fantastyczne z tymi dla których są ważne. W filmie występują Cailey Fleming, Ryan Reynolds, John Krasinski, Fiona Shaw. Przedpremierowo film będzie można zobaczyć 11 i 12 maja.

Natomiast 31 maja do kin wejdzie uwielbiamy przez całe rodziny „Garfield”. Pierwsze przedpremierowe pokazy odbędą się już 17, 18, 19, 25, 26 i 30 maja. Garfield jest najbardziej znanym kotem na świecie. Jest leniuchem, który uwielbia lasagne i nie cierpi poniedziałków. Po nieoczekiwanym spotkaniu ze swoim dawno zaginionym ojcem – niechlujnym ulicznym kotem Vicem– Garfield i jego psi przyjaciel Odie zmuszeni są porzucić swoje doskonałe leniwe życie i dołączyć do Vica w zabawnym napadzie.

W majowym repertuarze Multikina nie zabraknie cyklicznych pokazów w ramach „OFFowych czwartków”. 2 maja widzowie będą mogli zobaczyć „Ducha”, 9 maja „Spirited Away: W krainie bogów”, 16 maja „Monster”, 23 maja „Jutro będzie nasze”, a 30 maja „Do usług szanownej Pani”.

Ponadto od 6 maja w kinach sieci Multikino rozpoczyna się cykl „Kultowe Kino”. W każdy poniedziałek na widzów będzie czekał inny kultowy film, który będzie można zobaczyć na wielkim ekranie. W repertuarze zlazły się: „Skazani na Shawshank” (6 maja), „Nic śmiesznego” (13 maja), „Przeminęło z wiatrem” (20 maja) oraz „Miś” (27 maja).

Szczegółowy repertuar oraz więcej informacji na temat filmów znajduje się na stronie www.multikino.pl. Zachęcamy również do słuchania podcastu „Do zobaczenia w Multikinie” https://open.spotify.com/show/2BVhWOgIaQP3PkCSDWfwTc, w którym w cyklu „Kanapa Knapa w Multikinie” są dostępne rozmowy z odtwórcami głównych ról w filmach, które można oglądać w Multikinie.

Bilety na premierowe i przedpremierowe seanse można nabyć w kasie kin sieci Multikino, na stronie www.multikino.pl oraz przez aplikację mobilną.