Bądź zdrów! Czyli „Dzień dla zdrowia” pełen bezpłatnych konsultacji, porad i badań dla mieszkańców naszego miasta. A najlepsze, co możemy dla siebie zrobić, to zadbać o swoje zdrowie!

31 lipca br. w godzinach 14:00-18:00, SP ZOZ Szpital Wielospecjalistyczny w Jaworznie oraz Zespół Lecznictwa Otwartego Sp. z o. o. w Jaworznie przeprowadzą szereg medycznych spotkań w Galerii Galena, podczas których będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji.

W ramach wydarzenia na pasażu Galerii Galena przy wejściu głównym, odbędą się:

  • konsultacje i porady zdrowotne z zakresu kardiologii, logopedii dla osób po udarze, profilaktyki kamicy nerkowej, rehabilitacji neurologicznej i urazowej.
  • pomiary i badania ciśnienia tętniczego, cukru, BMI,
  • medycyna na wesoło dla najmłodszych – quizy i zabawy edukacyjne dotyczące bezpiecznych wakacji, ochrony zdrowia i pierwszej pomocy,

Z kolei na placu przed Galerią Galena, odbędą się:

  • treningi umiejętności i pokazy udzielania pierwszej pomocy w przypadku wakacyjnych zdarzeń – zadławień, zachłyśnięć, omdleń, pokaz reanimacji,
  • porady Zespołu Lecznictwa Otwartego Sp. z o. o. w Jaworznie z zakresu usuwania kleszczy, pomiar cukru oraz ciśnienia tętniczego.

Dodatkowo w wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie, którzy poprowadzą edukacyjne spotkanie z najmłodszymi w ramach cyklu „Bezpieczne wakacje”.

To będzie Dzień pełen zdrowia! Zarezerwujcie sobie czas i bądźcie z nami. Rzetelna wiedza i profilaktyka ratują życie! ❤️