Pamiętając, jak ogromnym powodzeniem cieszył się ubiegłoroczny konkurs dla placówek oświatowych „Jajo jak malowane” oraz z sentymentem wspominając wyjątkowe prace wykonane przez najmłodszych mieszkańców naszego regionu, również w tym roku, z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych organizujemy konkurs.

„Koszyczek pełen barw!” – to ponowna okazja do wspólnej, kreatywnej zabawy oraz integracji dzieci w obrębie danej grupy czy szkoły, a także szansa na wygranie atrakcyjnych nagród, bo na zwycięzców czekają Karty Podarunkowe do wykorzystania na terenie Galerii Galena, o wartości:

I miejsce – Karta Podarunkowa Galerii Galena o wartości 1200,00 zł,
II miejsce – Karta Podarunkowa Galerii Galena o wartości 800 zł,
III miejsce – Karta Podarunkowa Galerii Galena o wartości 500 zł.

II edycja konkursu skierowana jest do grup przedszkolnych oraz szkolnych (klasy 1-3) placówek oświatowych miasta Jaworzna i polega na udekorowaniu, dowolną techniką plastyczną, koszyczka wielkanocnego, wyrysowanego na przygotowanej przez galerię tablicy B1.

Uczestnicy konkursu, mogą odebrać tablicę w Biurze Administracji Galerii Galena, po wcześniejszym zgłoszeniu chęci udziału placówki w konkursie. Zgłoszenia należy wysyłać do dnia 15.03.2023 r.

Dalsza część konkursu to odebranie tablicy oraz stworzenie na niej przez dzieci kreatywnej pracy plastycznej tj. dekoracji koszyczka wielkanocnego za pomocą wybranej przez siebie techniki plastycznej.  Forma jest dowolna – może to być wyklejka, pomalowanie farbami itd., zdajemy się na pomysłowość dzieci. Dekoracja może zostać wykonana zarówno przez wybraną grupę czy klasę, jak i jako praca zbiorcza dzieci we wspomnianym przedziale wiekowym w obrębie danej szkoły np. podczas zajęć pozalekcyjnych czy w świetlicy szkolnej.

Gotowe prace należy dostarczyć do dnia 27 marca br. do Biura Administracji Galerii Galena. Następnie zostaną one sfotografowane, a zdjęcia opublikowane na profilu galerii na Facebooku w formie zbiorczego posta konkursowego, gdzie w dniach 30 marca – 3 kwietnia br. odbędzie się głosowanie na najpiękniejsze koszyczki.

W kolejnym etapie konkursu, spośród 6 prac z największą liczbą reakcji, specjalnie powołana Komisja Konkursowa w dniu 4 kwietnia br. wybierze 3 zwycięskie prace, które w ocenie Komisji Konkursowej będą najlepsze pod kątem estetyki, techniki wykonania, pomysłowości i kreatywności.

Wszystkie prace możliwe będą do obejrzenia na wernisażu na pasażu przy wejściu głównym do galerii Galena w dniach 30.03-8.04.2023 r.

Serdecznie zapraszamy!

*Liczba uczestników konkursu jest ograniczona i wynosi 15 grup, więc o możliwości udziału w konkursie decyduje kolejność zgłoszeń.

___________________________________________________________________________

WYNIKI KONKURSU WIELKANOCNEGO

Dziękujemy wszystkim za udział w naszym wielkanocnym konkursie!

Efektem były piękne prace, w które maluchy z pewnością włożyły mnóstwo serca i zaangażowania. Mamy nadzieję, że dekorowanie wielkanocnych koszyczków było okazją do wspaniałej zabawy i rozwijania plastycznych umiejętności.

Na podstawie reakcji z 3 kwietnia z godz. 15:00 do dalszego etapu przeszło 6 placówek:

🔸 Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 Przedszkole Miejskie nr 1, grupa wiekowa 3-6 lat

🔸 Przedszkole Miejskie nr 10, grupa wiekowa 6 lat

🔸 Przedszkole Miejskie nr 27, grupa wiekowa 3-6 lat

🔸 Niepubliczne Przedszkole Malutkie Misie, grupa wiekowa 3-6 lat

🔸 Szkoła Podstawowa nr 22, klasy I-III

🔸 Szkoła Podstawowa nr 18, klasy I-III

Następnie Komisja Konkursowa oceniła prace według kryteriów z regulaminu i wybrała zwycięzców:

🥇 I miejsce: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 Przedszkole Miejskie nr 1, grupa wiekowa 3-6 lat

🥈 II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 22, klasy I-III

🥉 III miejsce: Przedszkole Miejskie nr 27, grupa wiekowa 3-6 lat

Serdecznie gratulujemy wygranej!

W związku z bardzo dużym zaangażowaniem w głosowanie na parce konkursowe, Galeria Galena postanowiła nagrodzić trzy z pozostałych sześciu grup szkolno-przedszkolnych, tj. Przedszkole Miejskie nr 10, grupa wiekowa 6 lat, Niepubliczne Przedszkole Malutkie Misie, grupa wiekowa 3-6 lat oraz Szkołę Podstawową nr 18, klasy I-III – voucherami do Restauracji McDonald’s w Galerii Galena.